Obj.

Katalog nr., beskrivelse, verdi og lignende

Utrop

 

NORGE stemplet, enkeltmerker/serier/smålotter, kronologisk

 

1

1; Rettvendt nær enringsst antikva LUX delvis litt svakt Ålesund 2.8.1856 m brede marger 1.4-2.3 m m. VELDIG PENT MERKE! Verdi 1.500

550

2

1; Pent 11-streks riststemplet eksemplar med gode marger, verdi 1.300

300

3

1; 11-streks riststempel. To marger over, to under gjennomsnittet. Ellers pent. Verdi 1.300.

300

4

2; God farge, ok tagging. St 1864 på ukjent sted! Skjev mot høyre, men OK eksemplar, verdi 1.000.

200

5

2; Rettvendt enrings antikvast F(A)RSUND 22.1.1862 God farge og tagging, litt skjev n/h, PENT MERKE, verdi 1.000

400

6

3; Pent antikva enringsst Bergen + liten bue. Litt skjev mot høyre, men OK eksemplar. tynnhet på høyresiden. God tg Verdi 500.

100

7

4; Litt svakt, nær LUX enrings antikvast DRAMMEN 31.8.1860. Sentrert n/v, god tagging, verdi 115++

40

8

4b; Del av blått enrings stolpeskrst (I)BESTA(D) 1863, god tg, skjev opp, stempel grad 5 i NK Postal. Verdi 105 + stempel 200 = 305.

50

9

5; Enrings antikvast BERG(EN) 21-7-1863 + liten bue. Skjev mot høyre, men OK eksemplar m god tagging. Verdi 350

75

10

6; Deler av to nrst 383 = Hull, UK + liten del annet st, litt skjev v, god tg, verdi 1.600, interessant objekt!

500

11

7; Enrings antikvast BERGE(N) 23.9.1867. Deler av to st, god tg, ok farge, st Georg Bühler bak + litt blyant. PENT EKS AV VANSKELIG MERKE, verdi 3.300, lavt utrop

600

12

9; Litt svak enrings antikva nær lux plassert rettvendt HAMMERF(ES)T 29.7.1864, skjev ned, god tagging, verdi 425

150

13

10; Svak enrings antikvast DR(AM)ME(N) 31.7.186?, noe utydelig årstall, skjev ned, god tg, verdi 950

275

14

11; Vertikal 3-stripe. Et par svake tg. nede 2 pene enrings stolpeskriftst Christiania pent sentrert, verdi 1.125++, merk utrop!

250

15

11-15; komplett serie skilling Våpenutgave II inkl 13b, 14x+y og 15b. 3 med store del pene rundst Christiania, de andre rundst. 3 noe skjeve, de andre pent sentrert. noe varierende tagging på noen merker. Alle merker med god farge. verdi 2.590. Serie til gunstig utrop!!!

500

16

12; Litt skjevt fullst antikva. CHRISTIANIA BY(POST), god tg, skjev ned, liten rustflekk bak. Verdi 350

125

17

13b; Hjørnest. Skjev ned, ok tagging, verdi 900

200

18

15b; Omvendt fullst nær luxplassert BERGEN 5-4-1869, skjev opp, god tg, verdi 335

125

19

16 II a; Enrings hjørnest, tydelig liggende vm, ok tg og sentrering!, verdi 335

100

20

18b; Enringsstpl antikva ..anger., god tg, litt skjev o/v, verdi 90.

35

21

19 Id; Pent, litt skjevt fullst enrings stolpeskr.CHRISTIANSSAND 13.5.1875, litt skjev opp, god farge, god tg, øv h hjørne kan virke litt rundt. PENT EKS AV VANSKELIG MERKE! Verdi 485

200

22

20; Pent rettvendt enrings antikvast BERGEN 5.3.1868, god tg, sentrering, brett v en hjørnetagg, verdi 400

120

23

20; Fullst enrings stolpeskr CHRISTIANIA sentrert venstre, -1 tg nede til høyre, ellers god tg, verdi 485

100

24

21; Enrings rettvendt litt svakt fullst antikvast BERGEN, god tg, ok sentrert, v 500

120

25

24 II b; VARIANT: uten puktum etter M. Enrings stolpeskrst. CHRA.BYP. God tg og sentrering, pent merke (små blyantflekker bak), verdi 700+

200

26

26; to ulike nyanser, 1: sveitserst 20.1.1879, pen normaltg, sentrert litt ned, 2: enringsst Mos(s) 21.3.1878, god tg og sentrering, litt rustpreg bak, verdi 300

100

27

27; Sidevendt nær prakt antikvast. HØNE(F)OS 10.5.1882, normaltagget, ok sentrert, verdi 75

50

28

28; Pent omvendt fullst luxplassert enrings antikvast Laurvig, skjev opp/v, PENT EKS AV VANSKELIG MERKE, tagging bedre enn normalen! Verdi 800

200

29

30; Sidevendt pent hullstp. (LIL)LEHAMMER m svak dato, god tg, noe skjev ned, verdi 95

35

30

32-34; Pen rundstemplet serie, 322,34 litt skjeve, god tg, 33 stor del rettv toringsst SKIE(EN) 30V96, verdi 595

150

31

35; Stor del enrings stenskrift.skjevt CHRA.BYP., skjev ned, god tagging, v 620

180

32

44; 12 øre mattgrønn! Meget pent rettvendt toringsst (CHRI)STIANIA ( )4IX84, ok tg og sentrering, meget pent merke, verdi 2.800

1.100

33

46; Pent rettvendt sveitserst Bergen 21IV86, ok tg/sentrering, verdi 150

100

34

47; pent sidevendt 2-rings CHRISTIA(NIA) 2.IX.87, god tg, litt skjev n/h, v 245

100

35

51 I; Rundst torings Chris....flisetg, derfor lavt utrop! Verdi 450

50

36

56A; utydelig fullst FRE..RIK 21XII.5, god tg, ok sentrering, verdi 110

20

37

56A; Vannmerkestilling 1 – 4 tydelige vm, 1 normaltg, de 3 andre god tg. 3 skjevsentrert. 2 m hjørnebrett, rundst, en m stor del sveitserst ..LINGSØEN 6IV95, verdi 440

80

38

57; Vannmerkestilling 1 – 4 tydelige vm, alle noe over normal tg, 2 skjeve, 2 ok pent sentrert, alle rundst, 1 m liten tynnhet oppe, verdi 60

10

39

58 A; Vannmerkestilling 1 – 4 tydelig vm, 2 skjeve, 2 ok sentrert, alle noe utydelig rundst, ok tagging over normalen, e m ørliten tynn flekk oppe, tydelige fargenyanser, verdi 300

60

40

58 B; Vannmerkestilling 1 – 4 tydelig vm, normaltg, litt utydelige rundst, noe skjeve. en m ørliten tynnhet, verdi 600

125

41

62; Vannmerkestilling 1 – 4, ok/god grovtagging, 1 med horisonal brett, ok sentrering, rundst, en del av reisende ..RA-BERGEN, verdi 40

Bud

42

64x; svakt fullst, synlig liggende vm, god tagging og sentrering, pent merke, v 190

35

43

64y; synlig vannmerkest 8(stående), ørliten tynnhet og skrukk sees bak. pen del skjevt pakkest Kristiania, god tagging, verdi 1.000

150

44

66; Pent par skjeve sveitserst Larvik 5 X 98, 1 m svak brett synlig bak, god grovtagging, verdi 70. Lavt utrop

15

45

66 I, II, III; alle rundst Ok/god grovtg, en skjev o/h, de andre ok, lavt utrop, v 180

Gi bud

46

70 God tagging. Pent rettvendt stor del sveitserst 10 I 02, verdi 190

30

47

71; Merke med taggefeil 3, sees best oppe (to "lange" taggehull", flisetg, to rundst, god sentrering, verdi 190

30

48

71; Pent grovtagget merke med god tagging, stor del av toringsst 11V01 SKI(EN) + ørliten del, ok sentrert, verdi 190

30

49

72; pent men omvendt skjevt toringsst HA(mme)RFEST 31III90, god grovtg over normalen, litt skjev h, pent merke, verdi 150

40

50

82, Stor del sveitserst 10VIII02, ok tg, noe skjev opp, verdi 70

15

51

83Y; Pakkepoststemplet del ania 06, tydelig vannmerkestilling 7, god sentrering og tagging, verdi 80. Lavt utrop!

15

52

85; Del sveitserst, skjev o/v, god tg, pent eks av vanskelig merke, verdi 325

125

53

85-87; 85 stor del pent sveitserst KRISTI.31VII07, god tg, skjev v, Pent eks av vanskelig merke! 86 to st, skjev o/h, god tg, 87 pakkest, skjev h, ok tg, verdi 745

150

54

89-91; 89 del toringsst BE..5IV10, god sentrering og tagging 90 pakkest ..tiania IV09, litt skjev v 91 pent pakkest (B)ergen 8II08, skjev o. Alle m god tagging, meget pen serie! Verdi 1.900

400

55

90; Pent sidevendt toringsst KRISTI(ANI)A 24XII03!!! skjev o/v, ok tagging, v 650

300

56

91; Klipp m vannrett 3-stripe pent, rettvendt sveitsersst. KRISTIANSUND N 18.VIII.09, ok tagging og sentrering, verdi 2.850++

900

57

93; Pakkest ..iania 10., meget god farge! Skjev v, god tg, st Georg Bühler bak, verdi 1.025

200

58

106, 100-bunt (50 par), verdi 300

10

59

108, 100-bunt, verdi 200

10

60

110 I; toringsst...GEN III 11 (Mars 1911), god tg, litt skjev h, verdi 260

125

61

130-136; Polmerker, god tagging!! 136 nær LUX BUREA AMB O..18.1.28, v 920

175

62

130-36; Enda en serie polmerker, pent rundstemplet og prima tagging (bedre enn normalen) verdi 920

325

63

154, 100-bunt, verdi 300

15

64

159-162; sveitserst serie, 15 i 3-stripe, ellers par. 10ø sidevendt st Bergen 23VII28, ørliten brett bak h merke, 15 ø skjevt st Lillesand 28VII28, 20 ø del sidevendt st Hort(en) 28VII28, 30 ø prakt rettvendt LONEVÅG 7IX28. Tagging bedre enn snittet for utgaven, litt var sentrering, alle pent stemplede merker! Verdi 176++

40

65

163-171; Inkl.168 a og b. 166 minist Oslo PP., 170 prakt-lux MOLD(E) 8.11.30, pen men skjev ned, ok tg, 168a m hengselrest, flisetg, ellers stort sett god/ok kvalitet, alle de andre rundst. Verdi 311

60

66

163-171; Portoprovisorier, serie i overveiende god kvalitet, 3 mrk skjeve, pen 40 øre nær LUX Oslo. 1 m pakkest, de andre rundst, verdi 210

80

67

181-183; Nordkapp I st, 181 m to st, de andre hjørnest, 181 m rift nede, de andre ok sentrert/tagget, verdi 1.140

200

68

184; Sidevendt fullst sveitserst. BERGEN 5.VI.36, god tagging for utgaven, v 50++

25

69

189; 100-bunt, verdi 500

20

70

193-196; Rundst. serie, 2 m hjørnest, 2 m del av TMS, ok merker, god tagging, v 240

50

71

225; Sveitserst. BERGE(N) BK 21.VII.40 I RETT TID, SUPERB!!!!! ugyldig fra 30.9.1940, verdi 90++

60

72

226; Toringsst m bjelke (BER)GEN ( )7 40, i rett tid! Ugyldig fra 30.9.1940, v 90

45

73

227; Par rettvendt prakt sveitserst TRONDHEIM-KIRKENES B 2.7.40 (hurtigruten). PENT! I rett tid, ugyldig fra 30.9.1940, verdi 140++

100

74

227: Rettvendt praktst Bergensbanens nattog I 8.9.39, i rett tid! Pent merke, verdi 285

100

75

228; Del enringsst m bjelke (BER)GEN 7.40. i rett tid, ugyldig fra 30.9.1940. Noe skjev v, ellers pent. Verdi 100

60

76

267; Par toringsst m bjelke SA(NDNE)S. 12.9.41, pent i rett tid! Verdi 260

60

77

280; Litt svakt, men meget godt rettvendt fullst. BERGEN BK 42, (dag/mnd i V), stemplet i rett tid, verdi 140

80

78

978 – 981 + 998 – 1001; Miniark Norsk arbeidsliv I og II. Begge st Oslo, verdi 140

40

79

1072-1075; Miniark st utgivelsesdagen og signert av Weidemann, verdi 70

25

80

1639-1640; Int. polarår 2007 – 2008,miniark svakt st Åsane, verdi 50

24

81

T 24; Hjørnestempel Os.., ok boktrykksmerke, verdi 110

25

82

P 7; Del toringsst., meget god grovtagging!!! liten skrukk bak, ok sentrering, PENT MERKE! Verdi 600++

275

83

P 16; Miniminist Kra 11IX23, ørlite flisetg, ok sentrert, pent merke! Verdi 90++

50

 

NORGE, for stempelsamlere

 

84

3; Prakt, nær lux 3-rings 25 = Bergen .God farge, sentrert opp, god tg. Vannrett brett? Verdi 1.475

500

85

5; Rettvendt prakt 3-rings 48 = Drammen, ok tagging og sentrering, verdi 325

150

86

4; Pent sidevendt 3-rings 114 =HERØ I SØNDMØR 3 R, grad 7 i NK Postal, skjev n/h, verdi 800+50= 850

200

87

8; sidevendt stor del 3-rings 318 =Tønset, hele nr lesbart. Grad 5 i NK Postal, god tg, sentrert h/n, verdi 75+200=275

75

88

28; Pent omvendt fullst luxposisjon HENNINGSVÆR 31.10.1883, nydelig stempel på blekt, men vanskelig merke. Normaltagging, skjev v, tydelig stående vm, v 885

250

89

4; Rettvendt, nær LUX enrings stolpeskriftst NØSTVIG 6.8.1863 (4R) Grad 8 i NK Postal. Svake tg. nede venstre, god sentrering. Verdi 1.500+50, se utrop!

100

90

4; Rettvendt nær LUX enrings stolpeskriftst SØNDRE UNDAL 11.4.1864 (2R), Grad 6 i NK Postal, merket skjevt mot n.h.hjørne, verdi 115+600 = 715++

350

91

92b; Prakt/lux sveitserst KRISTIANSUND N 1X08, ok tagging/sentrering, verdi Skanfil 315

50

92

231 enkmrk + 2 følgebrevklipp. Ørlandsleiren st 1943, trolig ikke vanlig, brukstid 13.4.1942-1.1.1945. Bra objekt!!!

50

93

311-313; På hvert sitt klipp: Kronet posthorn Rødsøyvågen, MR, Grad 2 i NK Postal, v 55+

70

94

399 + 469; hjelpestempler på hvert sitt klipp. 399 Stranda 10.1.52, 469 Søre Brandal 21.4.64, begge pene merker st på Sunnmøre

50

95

411; LUX sveitserstemplet Paradis 23 9 52, verdi 35

30

96

449; LUX SÆRST Speiderleiren 1957 Bømoen 31 7 57, verdi 25+++

50

97

645z; Praktst 5083 Øvre Ervik 25.10.85, verdi 85

40

98

948; LUXst 5050 Nesttun 3, 12.11.84, verdi 45.

40

99

1032Bø; Praktst 5050 Nesttun 11.12.87, verdi 15

15

100

1163; LUX!!! 9128 Tussøy, 31.8.94, øy i Tromsø kommune, nedlagt 1996, verdi 10+

10

101

1198; nær LUXst 8372 Gravdal 21.05.94, verdi 15

10

102

1201; LUXst 5413 Huglo 13.5.94, øy i Stord kommune verdi 10

10

103

1336; LUXst Bruvik 2, 18.06.98, verdi 20

30

104

1364; LUXst Nordnes 2 Bergen 14.06.99, 2 litt svake tg, verdi 25

20

105

T 11; LUX toringsst m bjelke TRYSIL 17.12.38, pent sentrert og tagget, VAKKERT MERKE! Verdi Skanfil 160

75

 

NORGE, brev/kort/helsaker etter nr

 

106

PREFRIM Brev st MOLDE 20.12.1852. Blått stempel og brevomslag, lakksegl m riksvåpen bak, UTROLIG PENT!

100

107

4; Brev LUX enrings antikvast PORSGRUND 28.10.1859, merket sentrert ø.v.hjørne, øvre merkerad helt oppi kanten. Veldig pent omslag.

300

108

Oppfrankert brevkort m 48 I par og 51 III b t1 + 51 III b t2 i ett par, toringsst Christiania 238VII91, ankst Hamburg Hohenfeld 30.7 foran, par 51 skjev v, liten brun flekk til venstre på brevkortet, ellers meget pent!

400

109

51 IVb t4; Pent korsbånd sveitserst Trondhjem 2VI93 til Rindalen via Christianssund N toringsst 3VI93 bak.

100

110

53 IIa t.1; Brev torings prakst. Christianssund N 23IX87 til Hammerø. Rustflekker på brevet, ellers helt jevn og fin overflate

100

111

76 på kort noe utydelig sveitserst Follesø i Nordhordland 6VIII09 (Askøy), ok kvalitet på kortet, motiv dame i ballkjole med hund

Gi bud

112

76; Brev hullstempel Moskenæs 5.12.1899, ankomstst Minneapolis Dec 22 1899(USA) bak, pent, sjeldenhetsgrad 3 i NK

125

113

77; Postkort Hamburg-Amerika Linie – Nordlandsfahrt m Nordkappmotiv, sveitserst Nordkap 12.VII.01, ankomsst Muenchen 22 Jul 01 + st M21 1 i sirkel, alle st på frimerkesiden. Pent kort

100

114

79; Rekbrev sveitserst Kristiansund N 25I.07 til Flekkfjord. tre reisende st bak: Sveitserst Bergen-Trondhjem B 27II07, toringsst ChrA-Bergen F 27II07 + sveitserst Jæderbanens Posteksp A 28II07. Pent brev

100

115

96,97,105,108; Bankobrev, litt svakt stemplet Trondhjem 18 X18 2 intakte private lakksegl bak. ok merker, del ankst BI..AKER 20IX18 bak

20

116

97+101; 3-stripe + par på postkort m sjeldent stort blått luxst Første internasjonale frimerkeutstilling i Norge Kristiania 19 sep 1924. Motiv utkast til frimerke sildefiske 60 øre. Liten brett nedre høyre hjørne, 101 flisetg

250

117

99; Hjelpestempel Levanger 28.12.1910 på postkort m motiv Okkenhaug, pent merke og kort

100

118

100; Polkort st. Polhavet. Motiv: hvalross med skipet Fram i bakgrunnen. Pent

100

119

100,104; Bankobrev. Sveitserst Trondhjem 17 I 18. Bak sveitserst Birkaaker

18 I 18. 104 flisetg. Intakte private lakksegl bak

20

120

102A par; Følgebrev. Stort sveitserst Kristiania S 18 XI 15. Merk stempel. Sveitserst Løiten 19XI15 bak. Lite hull i venstresiden, ørsmå flekker oppe

15

121

Lot: 105; 37 følgebrev. Inkl st Dverberg, Øvre Vefsen, Lille-Elvdalen og Heradsbygden samt noen Hamar/Elverum. Mange Kristianiast inkl pakkepost.

40

122

114, 155 I, 184; Rekbrev sveitserst. Kristiansund N P.A. 31V33.2 intakte lakksegl bak. Ok brev

125

123

213-216 m marg; Brev st Postkontoret N.L. Stockholm 7.6.45 m provisorisk R-etikett og Åpnet av sensuren remse på siden + del blått rundt st FE.. NR 591, meget pen og morsom

250

124

242; Brev.tekstmaskinst. Knut Hamsun1859*4—8*1944 brukt kun én dag! St Bergen 4.8.44. TMS 1944/08 nr 92a . TMS-verdi 125

40

125

255; Brev maskinst. KRISTIANSUND 10.8.1942, årstall litt svakt

75

126

255, 263/276?,304,307; Rekbrev til Finland, toringsst m bjelke TYSSEDAL 21.2.44, Ao sensurst + finsk sensurst Kastettu – Gränskontroll foran, ok brev

180

127

264(277?), 260b(281?); Brev maskinst Kristiansund N 14VIII1942 8. Ifølge påskrift er merkene NK264 og 268. Ikke vannmrksjekket av innlev. Maskinst Skien 16.8.42 bak. pent

80

128

322-324; Rekbrev til Tyskland toringsst m bjelke Trondheim-Øya 26.8.44 med tysk OkW-sensurremse Geöffnet + tysk rødt nazistempel foran. Ankst Lorrach 1 03.9.44 bak. Pent

250

129

328 par; Rekbrev sveitserst Kristiansund N P.A. 4.XII.44, pent

250

130

525; Signert brev fra Nederlandse Spitsbergen Expedite. Motivdatost i stål m motiv reinsdyr Longyearbyen 21.6.62, frimerket utgitt 9.11.1964!!!! Ekspedisjonen i 1972 iflg motiv p konvolutten! Årstall har blitt vridd feil vei i stempel. Morsom sak! Pen

75

131

823 – 830; 8 brev frankert med ett frimerke hver fra NORWEX 80 frimerkehefte utgitt i 1978, alle ulike. Alle st v postkontorer i Bergen. Korrekt porto. Verdi 40

20

132

T 11; Trykksaksbrev praktlux sveitserst STEND 31.8.39 til Fusa, trykksakporto, noen mindre skrukker på venstre side i konv, likevel uvanlig pent!

225

133

15 øres helsak med svakt 4-ringsstempel nr. 706 (M/b Kvamsøy). Sidestemplet Fjordane G 22 IV 28, ok.

15

134

Lot: 15 brevkort brukt 1949-1966, inkl flere Stord, 2 st Tyssedal, 1 hver Nordberg, Lyngseidet, Feios(m tilleggsfrankering), Braskereidfoss. Flere pene!

15

135

Portofritt brev enrings antikvast Egersund 29.3.1865. Flere bretter på brevet, intakt lakksegl bak.Merk utrop!!!

Bud

136

Pent brevomslag påskrevet Jernbanesag, Grimsgaard. Datert 1878, til Sarpsborg, halvt lakksegl bak.

15

137

Brev m frankeringsmaskinavtrykk 7067 C.in C. Allied Forces NORTHERN EUROPE Voksenlia 25.12.52 samt rødt st i tillegg, til UK, litt skrukkete

50

138

Brevkort nr 12? 5 øre blå skravert posthorn, pent håndskrevet Tysvær (Rogaland) 17.8.1885, svake brune flekker foran, ellers er kortet helt strøkent!

50

139

Brevkort nr 30II? 5 øre grønn uskravert posthorn, håndskrevet Rørvik (Hardanger) 10.4.1889, blekkryss på frimerkepåtrykket, HELT STRØKENT KORT!

50

 

NORGE, postfrisk/hengslet/ubrukt etter nr.

 

140

33; Loddrett par, postfrisk. Liten brun flekk bak på ett merke, litt ujevn tg, godt objekt til lavt utrop!! Verdi 3.500++

750

141

77 I; Postfriskt eksemplar med prima gummi. Sentrert litt ned, feilfri tagging. Verdi 2.100. Lavt utrop!

750

142

130-36; med hengselrest. Flisetagget, som vanlig. Verdi 525

50

143

146; prima postfrisk, noe skjev opp, god tagging, verdi 350

150

144

172-175; postfrisk serie, god tg, 173+175 skjeve opp, verdi 300

80

145

181-83; postfrisk. Normalkvalitet. Verdi 1.800.

590

146

181,223,224; 181 litt skadet, 223 papirrester, 224 postfrisk, verdi 240

90

147

213-216; postfrisk serie, alle m marg, ok serie, verdi 160

50

148

266; Postfrisk, st.Moldenhauer bak. Pent, synlig vannmerke, verdi 100

40

149

350-53; Pen, postfrisk serie. Verdi 720

225

150

350 + 352-353; Postfriske, 2 kr m marg, verdi 631

100

151

359-69 Postjubileum postfrisk verdi 259

45

152

386-7; Postfrisk serie, begge m marg, verdi 62

20

153

407-9 O L 1952 postfrisk verdi 123

25

154

415-17 + 445-47; postfriske serier, verdi 550.

175

155

425-27 + 428-30; postfriske serier frim.jubileum + NORWEX-overtrykk.Verdi 371

100

156

428-430; Postfrisk serie, alle m marg, verdi 345

100

157

469-73; Postfrisk serie, verdi 660

225

158

479-480; Postfrisk serie, verdi 95

30

159

485-9 Skip postfrisk verdi 86

17

160

513-29; Postfriske inkl 519 A og C, pen serie. Verdi 442

150

 

NORGE, lotter, samlinger og annet

 

161

Lot: 16-siders innstikksbok m stempler på klipp og løse merker fra leselig til lux

100

162

Lot: 16-siders innstikksbok m div stemplet, mest nytt, mange pene stempler

100

163

Lot: 16-siders innstikksbok, m div stemplet, mest nytt, mange pene stempler

100

164

Lot: Rotelot i 16-siders album, skilling og stolpe, stempler, mye rart!!!

400

165

Lot: 4-blokker i 16-siders innstikksbok, ca 150 enheter, noe dublisert, noen gode stempler rundt 2000, mest 1960-1990-årene, se utrop

50

166

Lot: Album med ca 90 klipp m stempler fra Bergen og omegn, mest 1920-50, flere pene, laaavt utrop!!

Gi bud

167

Lot: Liten norgessamling fra 1908-1987, noen mellomgode merker, tynt besatt i starten, inkl noen brev

50

168

Lot: Sistedagsstempler på brev fra nå nedlagte postkontorer, ca 40 enheter fra tidlig på 1990-tallet, fra hele landet

50

169

½ kg rundstemplet kilovare mest fra 1980 og 1990-tallet

120

170

Lot: 150 gram klipp 90-tallet

10

171

Lot: Klipp løver 40-tallet, noe over 300 gram. Bør inspiseres!

10

172

Lot: Klipp vesentlig 1994-96 i whiskykartong, vekt 100-300 gram

10

173

Lot: Klipp medio 1990-tallet, veier ca 100 gram

10

174

Lot: Tubfrimklipp 1997-2009, litt utland med her, 275 gram iflg vekten inkl emb

10

175

Lot: Klipp Tubfrim 1993-5 + litt utland, vekten stoppet på 237 gram inkl emb

10

176

Lot: Klipp vesentlig 1995-2000, 1.100 gram å sortere/vaske/sortere osv

10

177

Lot: 25 tjenestebrev, god spredning

20

178

Lot: FDC-album m 30 FDC 1983, 85, 87

25

179

Lot: Eske med brevklipp og postansvisningsklipp, Løve ca. 40-tall. Mulige stempelfunn. Ikke gjennomgått av selger. Bør sees. Vekt inkludert eske 985 gram

200

180

Lot: Eske med brevklipp og postanvisningsklipp, Løve ca. 40-tall. Stempler? Vekt ca. 485 gram

150

181

Lot: STOR skoeske – rotelott Norge. Alt mulig rart fra gammelt til nytt ! Vekt 1970 gram inkludert eske

300

182

Lot: Konglomeratlott – alt mulig rart – mest albumrester, plansjer etc.

200

183

Lot: NK 77, større lott, plansje med pene stempler + to stappfulle pergamyntposer!

250

184

Lot: Sigareske med posthornmerker 1893 – 1929

25

185

Lot: Ca. 50 konvolutter med frankeringsmaskinavtrykk. Maskin nr. 300 – 3983. Alle med reklamepåtrykk. Alle fra nåværende Bergen kommune

15

186

Lot: Ca. 150 konvolutter med frankeringsmaskinavtrykk. Maskin nr. 19 - 3948

25

187

Lot: Pose dubletter ca 60 gram (vasket), god spredning. Verdi ca 3.000

100

188

Lot: Posearkiv, verdi ca 8.500, selges fra

100

189

Lot: SAFE-DUAL-album m Norge 1994-2002 stemplet, luxst sett, inspiser

240

190

Lot: 30 heftepar 1976-1990-tallet, noen luxst, andre rund/FDC-st

24

191

Lot: i alt 12 tjenestebrev/svarkort/følgebrev, noen morsomme/pene

20

192

Lot: Kilovare 2 KG i pappeske, mest 1970-80-tallet, mange stempler!!!!

150

193

Lot: De som ikke fikk forrige lot får en ny sjanse, dvs ditto type objekt

150

194

Lot: Klipp, ca 200 g fra siste 10 år. Mange jubileumsmerker og pene stempler.

25

195

Lot: 32-siders innstikkbok med stemplede merker mellom NK 73 og ca NK 1000. Må sorteres!!!

150

196

Lot: 32-siders Leuchtturm innstikksbok med merker fra 1900-tallet fra Norge og Sverige. OK innstikksbok.

100

197

Lot: 70 brev i perm, stemplet fra Austvatn til Engerdal

100

 

NORGE, frimerkehefter

 

198

FH 96 (1295-1302) postfrisk, med nummer, verdi 75

20

199

Postens årssett 1995-99, 5 stk. Postpris 960. SKANFIL 1.875. Billig porto!

490

 

NORGE, Årssett, FDC, minnneblokker

 

200

Postfriskt årsett 1989 (1058-1085) i originalpakning, verdi 435

60

201

Postfriskt årsett 1994 (1192-1220) i originalpakning, verdi 450

60

202

458+465 Uoffisielt REK FDC st Oslo 1.4.58, verdi 10

10

203

477-478; Rekommandert FDC, uoffisielt, st Bergen 1.10.59, verdi 100++

20

204

481-482; uoffisielt FDC St Bergen 26.2.60, verdi 70

15

205

BL 9 (998-1001), hele arket, verdi 90

10

206

1747 uoff FDC st Bergen Sentrum 02 24.03.10 på spesialkonv fra Johs H Giæver, et av landets største tørrfiskfirmaer (holder til i Lyngen i Troms)

10

207

MB 4 Minneblokk "NORFILEX-71 " m utstillingsstempel, verdi 275

40

208

Postens årssett 1989-98, 10 stk i originalpakninger. 117 enheter, mange med miniark. Postpris 2.130. Verdi SKANFIL 3.775. se utrop.

275

 

NORGE, diverse

 

209

Nordkapp-oblat 5 øre, hjørnest, tynnhet, skjev op, morsomt objekt

30

210

Spitsbergen-oblat omvendt praktst blålilla Kings Bay Spitsbergen 17.Aug.1913, noe skjev opp. Interessant!

50

 

NORDEN

 

 

DANMARK

 

211

AFA 3; 3-rings nummerst 1, gode marger, verdi 600

150

212

AFA 7; del 3-rings nummerst 61, bred marg oppe, smal høyre side, verdi 120

30

213

AFA 8; 3-rings nummerst 181 (svakt), ok merke, verdi 1.400

350

214

AFA 96; Deler av to noe utydelige rundst., ok merke m gode tagger, verdi 150

25

215

AFA 161; Deler av to st, hjørne + del. Skjev ned, god tagging, verdi 200

25

216

AFA 162; Pent rundst merke, god tagging og ok sentrering, verdi 110

25

217

AFA 166; Stor del pent rundst., ok tagging og sentrering, verdi 500

100

218

AFA 177; Pent hjørnest merke, god sentrering og tagging, verdi 350

75

219

AFA 120; LUX toringsst AARHUS 9X1925, ok tagging, skjev n/h, lavt utrop for lux! Verdi 500

200

220

AFA 140-143; 4-blokk lux st Kjøbenhavn B 28.1.25, skjeve ned, lavt utrop, verdi 400

100

221

AFA SF (Soldatfrimerker) 1+2; SF1 postfrisk m rustflekker bak, noe flisetg, skjev opp, SF2 del rundst + ørl del maskinst, ok tg, sentrert ned, verdi 425

40

222

AFA Porto 21; hjørnest, god tagging, noe skjev ned, pent merke, verdi 400

80

223

AFA Avisporto 2; stor del rundst, god tagging, noe skjev opp, verdi 120

30

224

AFA Avisporto 7; blått utydelig fullst Kjøbenhavn, god tagging, skjev ned, verdi 300

60

225

AFA Avisporto 9; sveitser rundst, god tg, skjev opp , verdi 330

75

226

AFA Avisporto 10; stor del sveitserst Kjøbenhavn 30.6.14, god tagging, skjev n, verdi 330

60

227

Liten lot: 12 porto + 6 avisportomerker, en postfrisk, ellers rundstemplet, litt varierende kvalitet, lavt utrop. Verdi 313

30

228

AFA Postfærge 25; del ovalt st REG 1987 bjerg ok/pent merke, verdi 190

40

229

Lot: 146 Brev m førsteflyvninger, ballongpost, helikopterpost, fallskjermpost osv, samt FDC (mest danske) og en del luftpost, mest 1930-60-tallet.

500

230

Lot: ca 80 brev og postkort, inkludert noen eldre brevkort

20

231

Heftesammentrykk nr. 6 stemplet, verdi 140

40

232

Heftesammentrykk nr. 8 stemplet, verdi 320

100

233

Heftesammentrykk nr. 10 stemplet, verdi 120

30

234

Heftesammentrykk nr. 11 stemplet, verdi 180

50

235

Heftesammentrykk nr. 12 stemplet, verdi 160

50

236

2 stk. adressekort m bruksmerker m ankst Bergen-Postterminal og 5085 Morvik 92

30

237

Lot: Posearkiv, verdi ca 6.800

50

238

Lot: Posearkiv, verdi ca 7.000

50

239

Lot: Posearkiv, verdi ca 5.000

50

240

Lot: Posearkiv, verdi ca 5.700

50

241

Propagandakort for Det danske Fremskridsparti Færøsk selvstendighet, med signatur av MOGENS GLISTRUP. Artig sak!

25

 

FINLAND

 

242

AFA 6c; Meget pent slangetagget merke, som normalt mangler 1 tagg, del rundst, skjev inn i ramme til venstre, vanskelig merke å finne pent! Verdi 600

100

243

AFA 9c; Meget pent/prakt sidevndt stempel Helsingfors 8.9.1868, Meget pent slangetagget merke som normalt mangler 1 tagg, vanskelig merke å få pent! V 200

50

244

AFA 34; utydelig rundst, ok tagging, verdi 800

125

245

AFA 137-138; Hjørnest, god tg, overtrykk frimerkeutstilling 1928, verdi 300

50

246

AFA 168-170; Hjørnest serie, god tagging, verdi 425

60

247

AFA 173-174; 173 hjørnest, 174 stor del st Helsingfors, god tg, verdi 150

30

248

AFA 175; Hjørnst, pent gjennomstukket merke, verdi 375

75

249

AFA 215-217, to litt svakt rundst, 217 m tms, ok merker, verdi 270

60

250

AFA 229-232; Del rundst nede, god tagging, verdi 95

25

251

AFA 261-265; pene hjørrnest merker m god tagging! Verdi 115

25

252

AFA 278-281; 278 noe hardt nær LUXst Lovisa, resten rundst, ok tagging. V 100

15

253

AFA 366; svakt rundst, god tagging, pent merke, verdi 130

30

254

AFA 65; Postfrisk halvark, verdi 200

25

255

AFA H13; Stemplet hefte

Bud

256

Lot: 2 utvalgshefter m 258 stemplede merker etter AFA, verdi 1.500

150

 

FINLAND - AUNUS

 

257

AFA AUNUS 1 – 2; hengslet, god tagging, verdi 200

25

258

AFA AUNUS 3 – 6; rundstemplet, god tg, 5+6 st L R C bak, lavt utrop for vanskelige merker! Verdi 2.800

400

 

FÆRØYENE

 

259

AFA 100-105 Frimerkene er kun utgitt i hefter med 6 ulike merker. FDC-st, v 320

90

260

AFA 119-123 Frimerkehefte med 5 ulike merker FDC-st. Kun utgitt i hefte, v 125

40

261

AFA 385-387; miniark LUXst KLAKSVIK 5.11.2003 på hvert merke, verdi 30

10

262

AFA 426-427; Gøta kirken. Hefte med 10 frimerker st Klaksvik 5.11.2003, verdi 120

30

263

AFA 428-437; Volvens spådom. Miniark st Klaksvik 5.11.2003, verdi 140

30

264

AFA 438-439; Hefte st Klaksvik 5.11.2003 m 10 frimerker, verdi 110

20

265

AFA 452-459; Miniark Færøyiske posthus 100-årsjub st Klaksvik 5.11.2003, verdi 80

20

266

AFA 462-463; Hefte st Klaksvik m 10 frimerker, verdi 120

25

267

AFA 464; Czeslaw Slanias frimerke nr. 100, stemplet Klaksvik 5.11.2003, verdi 50

20

268

10 stk. pent st frimerker Klaksvik 5.11.2003, verdi 125

25

269

Automathefter 1-3 (TALV; ÆVINTYR og FLOGFØR), postfriske. Verdi AFA 575

50

270

Diverse postprodukter (De færøiske frimerkenes posthistoriske udvikling, + 4 forskjellige sett maxikort).

30

271

Bruksbrev; 42 forsendelser hovedsakelig innen øyriket. Til dels pent stemplet.

25

272

FDC, ca 250 stk i perioden 1975-1994. Noe dublisering.

250

273

Lot: 209 stemplede merker i 8-siders innstikksbok etter AFA 156 - 263, verdi 2.370

200

 

GRØNLAND

 

274

AFA 39,42 og 46; 3 stk. FDC, verdi 150

25

275

AFA 228; FDC-stemplet kort/gave til deltagerne på dansk representantskapsmøte i Randers, verdi 400, gaven koster fra

30

276

Hefteblokk 6+7, postfrisk. Pålydende ca DKK 60, verdi AFA 340.

60

277

Frimerkehefte nr. 2 og 3, postfrisk. Pålydende DKK 97, verdi AFA 950.

100

278

Frimerkehefte nr. 4-6, postfrisk. Pålydende DKK 167, verdi AFA1.170.

175

279

Frimerkehefte nr. 8, 9 og 12, postfrisk. Pålydende DKK 174, verdi AFA 520.

175

280

Julefrimerkehefte nr. 2-4, postfrisk. Pålydende DKK 166,50, verdi AFA 790.

165

281

Julefrimerkehefte nr. 7 og 10, samt automathefter 1 og 2. Pålydende DKK 167, verdi AFA 485.

150

 

ISLAND

 

282

AFA 9B; litt svakt rundst, god tagging, litt skjev venstre, pent merke! Verdi 900

200

283

AFA 45; stor del sveitserst (R)EYKJAVIK VII20, god tagging, pent merke, verdi 80

15

284

AFA 80; del sveitserst REYK.. 20.1.201, 1-2 litt lave tg oppe til venstre, vannmerke kors (den dyre), verdi 1.100, lavt utrop!

175

285

AFA 112; hjørnest, god tagging, litt skjev ned, verdi 260

50

286

AFA 121, hjørnest, god tagging, pent merke, verdi 280

50

287

AFA 124; del rundst, flisetagget, derfor utrop 10%! Verdi 800

80

288

AFA nr. 140, svakt hjørnest, men pent omvendt trekantmerke! Verdi 500

125

289

Liten lot: 11 stk mellom AFA 35-174 rundst, litt varierende kvalitet. Verdi ca 300

Gi bud

290

AFA 615 Stemplet miniark, verdi 120

50

291

AFA 672-675 heftet inneholder 3 stk. 4-blokker stemplet, verdi 100

30

292

AFA Tjeneste 14; enrings rundst, pent merke m god tagging, skjev n/v, ørliten brun flekk høyre side, verdi 600

150

293

AFA Tjeneste 15, hjørnest, god tagging, skjev ned, verdi 600

150

294

Kort: AFA 123 par + enkmrk + AFA 194; 1. flyvning Sandskeid-Reykjavik 30.7.1939, Rek, pent! Flymotiv på frimerkesiden, bakside blank.

400

295

Brev: AFA 150 2 stk + 161; skipspost til Danmark, pene merker på pent brev! Islandsk skipstempel verdi 300++

100

296

FDC. 9 ulike fra 50,60,70 og 80-tallet. Merkeverdi 194. kat. verdi 300

25

297

Lot: 5 FDC ( 1950,1951,1954,1960 og 1965), verdi 715

120

298

Lot: 2. innstikksark m 56 ulike pent stemplede merker + 2 miniark, verdi 560

100

299

Lot: 22 FDC 1980-83, verdi 490

50

300

Lot: 800 merker i 16-siders innstikkbok etter AFA 358 - 500, verdi 2.400

300

 

SVERIGE

 

301

Facit 7; Stor del enringsst ..LSHHAMn 5.1.1872, godt sentrert, verdi 180

30

302

Facit 10; Pent sidevendt nesten fullst Kristinehamn 11.1.1870, skjev n.v.hj., god tagging, verdi 275

45

303

Facit 14b; Stor del pent nesten fullst men skjevt Stockholm, god sentrering og tagging, verdi 130

30

304

Facit 20; Del nær omv rundst Stoc.. Skjev n. v. hj., god tagging, verdi 400

40

305

Liten lot: Facit 28-38 (-37). Alle rundst, et omvendt LUXst UPSALA 16.4.1883, en pent sidev st Stockholm Paket 12.5.1882, pen 30ø (skjev opp) verdi 641

50

306

Facit 38; Rundst, god sentrering for utgaven, god tagging, verdi 160

25

307

Facit 41; Rettvendt praktst Mölnbac(ka) 29.3.1898, god tg og sentrering, pent merke! Verdi 200, lavt utrop!

40

308

Facit 140A; Sidev rundst , sentrert høyre, vm cx, ok grovtagget merke to sider, verdi 1.200

240

309

Facit 144; del rundst, vm. Cx, god grovtg alle sider, god sentrering, verdi 800

150

310

AFA 183, omv pent skjevt toringsst Göteborg 6.12.24, pent grovtagget merke!! V 450

300

311

Facit 226-230; 4-blokkserie, grovtg, pene st Tranäs + Stockholm, pene, noen litt skjeve mot venstre, verdi 748

75

312

Facit 233a; Del rettvendt rundst (S)tockholm, grovtg, verdi 100

20

313

Facit 337c; 4-blokk prakt stpl. HALMSTAD 16.10.45, verdi 520++

75

314

Facit Tj.11-14/16-24. Alle rundstemplet, flere pene stempler, noen skjevsentrert, god tagging, verdi 535

50

315

Lot: 9 ulike hovednr, i alt 26 stk Lösenmerker, rundst, en m st + blekk-kryss, en m blekkstrek. Dublisert, fargenyanser, noen skjevsentrert. Ok lot til lav pris. Verdi 1.190

75

316

Lot: 30 gram stemplet og vasket i en pose, mye rart inkl to hefteblokker, v ca 2.400

100

317

Lot: Par og heftemerker på 9 visirark. Mest 1970-80-tallet, stemplet

Gi bud

318

Lot: 1858-1990 i 5 album, en del mellomgode og noe stempler inkl eldre

400

319

3 postfriske hefter pålydende SEK 112

35

320

Lot: 67 postfriske merker 1977-79 pålydende SEK 108,20

20

321

Lot: 20 stk. C5-konvolutter frankert med merker fra mest 1990-tallet inkl noen lux

25

322

Hefte 566-70 båter, postfrisk, verdi 32

Gi bud

323

4 hefter nobelprisvinnere fra 1961,68,1980-84, postfrisk, verdi 75+

16

324

2 hefter eldre leker, 1051-52+1055-56 postfriske, verdi 42

12

325

Hefte 1160-64 postfrisk, verdi 36

10

326

AFA 1205-9, 1234-37, 1356-59; 3 st hefter, Verdi 125

15

327

Hefte 2299-2302 postfrisk, verdi 72

20

328

Lot: 19 ulike postfriske hefter verdi 1.100

100

329

Lot: Leuchtturmalbum tom 1986, over 1.000 st merker

200

330

Lot: 16 s A4 innstikksbok mest postfrisk, noen hengslet, litt dubletter, verdi som par/blokker > 1.200

100

331

Lot: Innstikksbok (40 sider, amerikansk format) halvfull av merker (mange med flere av hvert) fra ca 1940-årene. OK innstikksbok.

75

332

Lot: 16-siders som ny Leuchtturm innstikksbok med noen merker fra etter krigen. Pen bok.

45

333

Lot: Gammelt album med samling fra nr 7-350 (+ tjeneste og løsen). Utbygd med utallige farge- og papirnyanser på ringtype og bandmerker. Inneholder bl.a. Posthus og Tj9 (!), samt enkelte pene og sjeldne stempler. FOR SPESIALISTEN! Katalogverdi over 5.000 kr. Røverkjøp!

500

334

Lot: Gammelt posearkiv med ca 250 poser i perioden 1938-1975. Under 1 kr pr. pose!

225

335

Lot: 12 FDC 1991 - 1993, verdi 620

300

336

Lot: 15 Postfriske hefter, verdi 1.135

150

 

EUROPA UTENOM NORDEN (ALFABETISK)

 

337

Østerrike og Norge: 10 stk Feldpostbrev 1942-43 m innhold. Sendt både fra Wien og Oslo, korrespondanse mellom ansatt v W G M Lager Nyland-Grorud og familie i Wien. Fra Norge m tyske feltpoststempler. Inneholder brev, barnetegninger, tørkede blomster osv. INTERESSANT BREVLOT. MÅ INSPISERES!

100

 

BELGIA

 

338

Lot: 8 gamle albumsider med diverse stemplet og ustemplet.

100

 

ESTLAND

 

339

Lot: 16-siders innstikksbok m 213 stemplede og postfriske merker, verdi 300

50

 

FRANKRIKE

 

340

Lot: 16 siders A4 innstikksbok m stemplede dubletter før 1960

75

341

Lot: 8 gamle albumsider med diverse stemplet og ustemplet.

100

 

HELLAS

 

342

Lot: 9 gamle albumsider med diverse stemplet og ustemplet.

125

343

Lot: 48 div FDC

50

344

Lot: 2 stk 16-siders innstikkbøker m 440 stempla merker, verdi 700

100

 

ITALIA

 

345

Lot: 12 gamle albumsider med diverse stemplet og ustemplet.

150

346

Lot: 1 utvalgshefte m 134 merker stemplet etter AFA, 636 – 818, verdi 1.977

200

347

Lot: 2 utvalgshefter m 353 stemplede merker etter AFA, verdi 835

80

 

LATVIA

 

348

Lot: 16-siders innstikksbok m 165 stemplede og postfriske merker, verdi 300

50

 

LUXEMBOURG

 

349

Lot: 16-siders innstikkbok m 160 stemplede merker, verdi 600

60

 

NEDERLAND

 

350

AFA 11; Litt skjevsentrert merke med Franko-stempel, verdi 1.000

125

351

AFA 60: Pent stemplet merke, verdi 110

20

352

AFA 539-42; Stemplet serie, verdi 242

30

353

AFA 615-19; Postfrisk serie Røde Kors 1953, verdi 160

20

354

Lot: 16 siders A-5 innstikksbok med ca 320 stemplede merker + noen miniark

40

355

Lot: 16-siders innstikksbok m 101 postfriske og noen stemplede, verdi 1.693

160

 

SPANIA

 

356

Lot: 7 gamle albumsider med diverse stemplet og ustemplet.

100

357

Lot: 327 merker i 16-siders innstikksbok, herav 281 postfriske 281 og 46 stemplede, verdi 1.567

150

 

STORBRITANNIA

 

358

SG GP 39 + 40, 2 hefter postfrisk, verdi £6.75

18

359

AFA 142; på klipp m noe utydelige 2 rundst, over stnormalen der, god tg, verdi 600

90

360

5 postfriske aerogrammer

20

361

Lot: ca 230 stemplede merker i liten plastmappe, en del defekte

Gi bud

362

Lot: 32 siders A4 innstikksbok m gammelt og nytt stemplet

200

 

GBG – Guernsey

 

363

Lot: 70 ulike st merker på albumark, flotte motiver

Gi bud

 

SVEITS

 

364

Lot: Gammel albumside med diverse stemplet og ustemplet.

30

 

TSJEKKOSLOVAKIA

 

365

Lot: 279 ulike stemplede i utvalgshefte, noe til motivsamlingen?

Gi bud

366

Lot: 5 utvalgshefter m 812 stemplede merker etter AFA, verdi 1.675

160

367

AFA 2853; Miniark "Praga 88". Postfrisk, verdi 500

60

 

TYSKLAND

 

 

Deutsches Reich

 

368

AFA 29 omvendt stor del rundst (D)resden Alstst 5-6N 9.10.75, ørliten knekk i øv høyre hjørnetagg skjemmer ikke, pent merke, verdi 480

100

369

AFA 535, 537; 535 litt skjevt praktst Bonn 31.3.35, 537 praktst Kiel 25.2.34, ok tagging, pene, lavt utrop! Verdi 100

25

370

AFA 555-556, 555 m deler av to st, 556 prakt Düsseldorf 9.1.35, ok tagging og sentrering, verdi 440

80

371

AFA 496 2stk, 500, 501; Rekbrev til USA st 13.12.33. Frimerkeverdi 1.570. vertikal brett, litt slitent, men godt brev

400

372

AFA 507; Brev st Leipizig 5-4-1937, på baksiden miniark AFA 641, st Leipzig 5-4-1937. Miniarket litt skrukkete, og med blekkflekk. Mottaksst Bergen 7.4.37 på miniarket!

20

373

Lot: Lot: 50 gram vasket i pose. Aller mest Reich annet. Kat.verdi flere tusen kr

100

374

Lot: 21 stemplede helsakskort m illustrasjoner

20

 

BRD, Vest-Berlin

 

375

AFA 61; Del av to rundst, god tagging, noe skjev opp, verdi 750

125

376

AFA 62; Del rundst, ok merke, verdi 850

225

377

AFA 68; Pent rundst merke m god tagging og sentrering, verdi 1.800

400

378

AFA 108-111; pene rundst, alle m nedre marg, god tagging, verdi 2.160

400

 

BRD

 

379

AFA 1079; Stor del rundst Neuhof, ok tagging, pent! Verdi 600

100

380

AFA 1083; Hjørnest, god tagging, skjev opp, verdi 1.400

250

381

AFA 1109; rundst, god tagging, litt skjev opp, verdi 1.200

300

382

AFA 1116; del av to rundst, ok merke m god tagging, verdi 100

20

383

AFA 1130-1131, rund/hjørnest, pene merker med god tagging, verdi 165

30

384

AFA 1193, pent rundst m hjørnemarg trykk 2,- i øvre marg, pent merke, verdi 120

25

385

AFA 1279-81 + 1283; pene rundst, en m del av TMS, alle merker er pene m god tagging! Verdi 320

30

386

Liten lot: 13 merker, rundst/maskinst, noe dublisert, mest 1950-tallet, billig! Verdi ca 1.050

Gi bud

387

Lot: 16 sider A-5 innstikksbok med ca 300 stemplede merker

35

 

DDR

 

388

Lot: vel 600 merker stemplet i 3 utvalgshefter

10

 

Tyskland – diverse

 

389

Lot: 19 gamle albumsider med diverse stemplet og ustemplet/postfrisk. Inneholder bl.a. enkelte krigsutgaver (Der Führer), besatte områder, Bundes og DDR. Starter med en meget pen Michel nr. 20 lux-stemplet ALTONA.

250

 

ØSTERRIKE

 

390

4 gamle albumsider med diverse stemplet og ustemplet.

75

 

RESTEN AV VERDEN UTENOM EUROPA (OVERSJØISK)

 

 

AUSTRALIA

 

391

Lot: inkl AAT, ca 160 st merker, inkl 29 Antartic Territory, flere motivmerker

Gi bud

 

BRITISKE KOLONIER - FALKLANDSØYENE

 

392

Lot: 35 ulike stemplet på albumside (mest pingviner) + 2 FI Depencies

Gi bud

 

CANADA

 

393

Lot: 750 ulike stemplet i pose

50

394

Lot: SG 960-61 Miniark svakt stemplet verdi 320

32

 

CUBA

 

395

Lot: 2 utvalgshefter m 319 postfriske merker, mange serier, 1985 - 2004, verdi 1.590

150

 

ISRAEL

 

396

Lot: 20 FDC 1951-60

50

 

JAPAN

 

397

Lot: 16 s A4 innstikksbok m diverse stemplet, eldre og nyere

150

 

MONGOLIA

 

398

Lot: 3 utvalgshefter m 320 postfriske merker, mange serier, 1978 - 1991, verdi 1.180

110

399

Lot: 16-siders innstikksbok m 108 stemplede merker 1972 - 1987, må være motiver her

50

 

SINGAPORE

 

400

Lot: 7 albumark, stemplede merker fra div perioder

150

 

TYSKE KOLONIER - JERUSALEM

 

401

Postkort (skadet, rift tapet, litt medtatt) fra tysk sektor i Jerusalem. Par grønn 5p-merke m overtrykk 10 Para 10, st Deutsche Post Jerusalem i 1911, til Norge. Tabell bak angir når sabbaten starter! Interessant sak

10

 

USA

 

402

Byrdbrev fra Little America, Antarktis. Avstemplet Jan. 34, bak: mottaksst San Fransisco mar 25 1935.+ firkantet st "Little America Mail Received". Postal st foran: "This letter has been delayed for one year because of difficulties in transportation at Little America, Antarctica…." Pent og interessant brev!

200

403

Lot: 10 konv. stemplet U.S.Navy 1969-81, mange morsomme, tidl pris ca 300

25

404

Lot: ca 600 ulike st i 16s A-4 innstikksbok

48

 

DIVERSE LAND lotter

 

405

Lot hele verden: Liten rotekasse Norge og resten av verden, inkludert albumark Norge 1959-1992, brev, innstikkskort, eldre og nyere. Inspiser!! Se utrop!!

Gi bud

406

Lot: Rotekasse, hele verden både brev og enkeltmerker. Titt oppi her.

Gi bud

407

Lot: Stor rotekasse (dobbelt så stor som kopieske) m alt mulig rart fra hele verden, ikke noe er særlig nytt! Innstikksbøker, enkeltmerker, brev osv lempet oppi!

Gi bud

408

Lot: Rotelott med litt norsk massevare, bla. en del ståltrykk og litt posthornmerker utland m noe Finland og brev fra div land

Gi bud

409

Lot: Trillekoffert stappet full m div merker og kort, sigaresker, innstikksbøker, esker!!!

Gi bud

410

Lot: 16s A-4 gammel innstikksbok m merker fra hele verden

Gi bud

411

Lot: Asia, 16-siders A-4 innstikksbok m ca 650 merker

Gi bud

412

Lot: 10 brev m Paquebotstempler, mest 1970-tallet USA/Europa (tidl. pris ca. 360)

25

413

Polarpost: 9 konv + 1 kort, 1960-70-80-90-tallet, 8 Norge, 1 DK, 1 USA

100

414

Nr. 1-4 (Ross Depedency); Brev st. SCOTT BASE 11JA57, mottakst Niers (Tyskland) 20.3.57, pingvinmotiv på konvolutten

100

415

Lot: FN ca 270 mrk st I 16s A5-innstikksbok, mange m flagg

40

416

Lot: 16s A4 innstikksbok Afrika, div land, mye motiv

75

417

Lot: Liten blekkboks (roteboks) Japan. Thailand. Kina? Stemplet

75

418

Lot: 16 s A4 innstikksbok m div engelske kolonier, stemplet

Gi bud

419

Lot: 2 liters isboks m st div Zimbabwe, Kenya og Zambia, stemplet

Gi bud

420

Lot: Rotelott, hva som er oppi her må du komme for å se!

Gi bud

421

Lot: FINLAND: 50 gram vasket i pose, litt av hvert! Verdi ca 3.400

100

 

DIVERSE (rydd plass til: bøker/litteratur, rekvisita)

 

422

Rekvisita: 2 brukte 16-siders A4 innstikksbøker uten innhold

15

423

Innstikkbok, 16 hvite sider med delte striper. Som ny.

30

424

Innstikkbok, 32 hvite sider med udelte striper. Nesten som ny.

50

425

Innstikkbok, 32 sorte sider kraftig kartong med udelte, innfelte striper. Prima kvalitet!!!! Meget pen, som ny. LAVT UTROP!!

75

426

Innstikkbok. Storformat LINDNER-perm (18 hulls ringperm) med yttermål 30x32 cm og innhold 40 stk dobbeltsidige innstikkark i svart kraftig folie. 8 udelte striper pr. side. Vekt 3 kg uten frimerker! Må ha kostet en formue i innkjøp. Realisasjon!!

100

427

HÅNDBOK over Norges frimerker I/II inkl nytrykk. Opplag 4.000. 200 ekstra utstyrt og nummerert 1-100, disse m nr 83. Meget pene. Etterspurt og interessant lesestoff.

350

428

Katalog Sør-Amerika Michel nr. 3/2001

20

429

Katalog Sør-Europa Michel nr. 4/2006

50

430

Katalog nære Østen Michel nr 10/2004

20

431

Katalog:AFA Øst-Europa 1-2, 2009

150

432

Leuchtturmalbum Finland uten lommer

50

433

Rekvisita: 3 stk permer

50

434

Rekvisita: 4 stk blå innstikksbøker med 16 sider

100

435

Rekvisita: 4 brune innstikksbøker med 16 sider

100

436

Rekvisita: 2 brune innstikksbøker med 32 sider

100

 

Fra klubbens bibliotek samt gaveobjekter, inntekt BFK!

 

437

2 bøker i serie: 1) bok om "The Postal Districts of Mexico" part 1, ca 100 s bok i lite format, kun 300 eks! + 2) 100 s kompendium av Abr. Odfjell "The postal Districts of Mexico" Part 2, utgitt 1956, kun utgitt i 200 eksemplarer!

Begge selges under ett! Mye geografi og historie!

500

438

27 s hefte av Abr Odfjell "Frimærkerne fra Holland og dets kolonier" m fotografier. Utgitt 1926

25

439

Grønland: AFA H1 hefte postfrisk 1989, verdi 600

35

440

Den blaa Løve komplett 1-1980 – 4-2011, masse lesestoff til kun

Her har du muligheten til å sikre deg et komplett sett med løver hvis du ikke har!!!

Mye av BFKs historie kan du lese her samt massevis av filatelistiske artikler!

250

441

Frimerkeforum. 27 komplette årganger i hefter: 1976 – 1989, 1994, 1995, 1997 – 2004, 2006, 2007, 2009.

100

442

Postens sirkulærer. Årgang 1961 – 1965. Innbundet i pappbind.

25

443

Postens sirkulærer. Årgang 1966 – 1971. Innbundet i pappbind.

25

444

Nordisk Filatelistisk Tidsskrift. Komplett i hefter 1930 – 1932 + 1935. 1930- årgangen inneholder opplatingen av NK 1. Stiftene litt rustet etter mange års lagring.

25

445

Nordisk Filatelistisk Tidsskrift. Komplett i hefter 1940 – 1947. Stiftene litt rustet etter mange års lagring.

50

446

Nordisk Filatelistisk Tidsskrift. Komplett i hefter 1968 – 1969.

Gi bud

447

1-2 kg nyere norske klipp fra slutten av 1990-årene frem til nå

Gi bud

 

EKSTRA OBJEKTER

 

448

NORGE: Liten lot 19 portomerker, 2 stk 40 ø postfriske, resten stemplet., verdi ???

100

449

NORGE: Lot 89 brev/helsaker fra 1878 til 1990-årene. Variert lot m bancobrev, sistedagsstempler, sensur og reisende

100

450

SVERIGE: AFA 8; 3-rings nrst 1=Kjøbenhavn!!! Pen tagging og farge, sentrert v/n, verdi 1.800

400

451

SVERIGE: AFA 11;: Prakt/LUXst Göteborg 27.9.1871, pen tagging og farge, sentrert v/n, verdi 240

60

452

SVERIGE: AFA 15; tungt omvendt st Göteborg, ok tagging, skjev v, verdi 1.100

200

453

SVERIGE: Lot, kakeboks m 68 hefter ca 1950-2000, samt div løse stemplede og postfriske merker

100